image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru sahipleri geçerli bir başvuru yapmak istiyorlarsa İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan prosedürlere uygun bir başvuru yapmalıdır.

Öğrenci ziyaretçi olarak İngiltere’de 6 ay ve daha kısa sürelerle bulunacak olan kişiler İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacaklarsa izlemeleri gereken bir vize prosedürü bulunmaktadır. Bu prosedürü uygulayabilmek için öncelikle en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olunması gerekir. Pasaportu bulunmayan kişiler yaşadıkları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapabilirler. Talep ettikleri süreye göre pasaportun çıkması 1 hafta kadar sürecektir.

Geçerli bir pasaportu olan herkes İngiltere vizesi başvurusu yapabilir. Ancak olumlu sonuç alabilmek için bazı prosedürlere uyulması gerekir. Öncelikle hangi vize türüne başvuru yapılacağının doğru olarak belirlenmesi gerekir. Başvuru sahibinin gidiş amacı, kalış süresi gibi kriterler göz önünde bulundurularak bunlara en uygun İngiltere vizesi türü belirlenmelidir. Başvuru yapılacak olan vize türünü belirlemek başvuru sürecinin en zorlu kısımlarındandır. Bu hususta problem yaşayan kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Başvuru yapılacak olan vize türü belirlendikten sonra danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra danışmanlarınızın alacağı randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Bunun yanında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan vize randevusu sırasında biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ve yüz fotoğraflarından oluşmaktadır. Bunlar teslim edildikten sonra başvuru sahibi vize prosedürlerine uygun bir başvuru yapmış olur.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularının oldukça karmaşık vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak olumlu sonuç alınması olasılığını arttırabilmeyi sağlayacağı için başvuru sahiplerinin pek çok zarardan koruyacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2183 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları