image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu vize reddi ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin tüm ziyaret kapsamlı vize türlerinde olduğu üzere İngiltere vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri için başvurusunu İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında vize reddi alan başvuru sahiplerinin bu karara karşı herhangi bir itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmamaktadır. Yani ziyaret kapsamlı bir vize türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin idari itiraz ya da itiraz davası hakkı yoktur.

Vize başvurusu reddedildiği takdirde başvuruları değerlendiren İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu başvuru sahibine ret mektubu gönderir. Ret mektubunda kişinin bir itiraz hakkı varsa bu ona bildirilecektir. Bunun yanında bu hakkın hangi süre içinde kullanılacağı da gönderilen mektupta yer alır. Bu nedenle bu süreler geçmeden CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmek bu karmaşık başvuru sürecinde oldukça yararlı olacaktır.

Birleşik Krallık’ta öğrenci ziyaretçi olarak bulunabilme izni veren bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık alarak eksiksiz bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1829 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları