image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında olduğu üzere başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın teslim edilmesinden sonra ortalama olarak 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerine yapılan başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harcı ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilmesinin ardından 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu da 15 iş günü içerisinde sonuç alınabilen bir vize başvurusudur. Genellikle bu süre dolmadan başvuru sonuçlanmasına karşın çok ender durumlarda da olsa bu süre aşılabilmektedir.

15 iş gününden çok daha kısa sürede sonuç almak isteyen başvuru sahipleri acil/hızlandırılmış başvuru yapabilirler. Bunun için başvuru sahipleri Öncelikli Servis (5 iş günü içinde sonuç) ya da Ekstra Öncelikli Servis (24 saat içinde sonuç) hizmetlerinden yararlanabilir. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için vize/başvuru ücretine ek olarak bir ücret ödenmesi gerekir. Ayrıca Öncelikli Servis tüm başvuru merkezlerinden alınabilmesine karşın Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınabilmektedir. Bunun yanında Dış İşleri Bakanlığı’ndan nota alınarak da 5 iş günü içinde sonuç alınabilmektedir. Başka bir seçeneğinin olup olmadığını öğrenmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılarak eğer vize reddine itiraz nedenleriniz itiraz başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1939 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları