image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

6 ay veya daha kısa sürelerle Birleşik Krallık’ta kalınmasına izin veren İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları haricinde başka bir vizeye geçiş yapılamayan ve süresi bitince uzatma başvurusu yapılarak İngiltere’den uzatılamayan ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu sonucu vize alan kişiler en fazla 6 ay süre ile İngiltere’de kalabilecektir. Ziyaret kapsamlı bu vizenin süresi bittiği takdirde AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai durumlar haricinde İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vizedir ve yalnızca kısa bir süreliğine İngiltere’yi ziyaret edebilme izni vermektedir. Dolayısıyla bu tür bir vize yukarıda sayılmış olan istisnai başvurular haricinde uzatma başvurusu yapılarak İngiltere’den uzatılamayacaktır.

İngiltere’de 6 aydan daha uzun süre ile kalması gereken kişiler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ya da İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi (Tier-4) başvurusu yapabilir. Gidiş amacı ve kalış süresine göre en uygun İngiltere vizesi türünü belirlemede problem yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede danışmanlarımızla birlikte hata veya eksiklik oluşma riskini en aza indirebilecekleri bir başvuru gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi başvurularının en zor olumlu sonuç alınabilen ve karmaşık yapıdaki başvurulardan olduğu herkesçe bilinmektedir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler de bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilecekleri şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1972 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları