image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahiplerine İngiltere Konsolosluğu tarafından mülakat yapılması şartı bulunmamaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri için yerleşim kapsamlı, çalışma kapsamlı vize türleri ile İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Konsolosluğu tarafından mülakat yapılması şartı bulunmamaktadır. Bu bağlamda bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için de mülakat şartı bulunmamaktadır. Buna karşın İngiliz Konsolosluğu bazı durumlarda ziyaret kapsamlı vize başvurusunda bulunan kişilerden de görüşme talep etmektedir. Bu görüşme daha çok İngiltere Konsolosluğunun şüpheli gördüğü durumlar ya da eksik gördüğü evrakların olması neticesinde mümkündür.

Ziyaret kapsamlı her İngiltere vizesi başvurusu, görüşmeye tabi olmamakla birlikte, daha önceden birçok kez İngiltere’ye gitmek üzere vize almış kişilerin de görüşmeye çağrılmayacağı gibi bir kanaat doğru olmayacaktır.

Başvuru sahibinin mülakatını gerçekleştirecek olan İngiliz Konsolosluğu görevlisi genelde ana dili İngilizce olan bir göçmenlik görevlisidir. Bu görevlilerin yanında başvuru yapılan vize türüne göre Türkçe konuşan bir tercüman da mülakatta yer alabilir. Böyle bir durumda başvuru sahibinin sorulan sorulara Türkçe cevap vermesinde bir mahsur olmayacaktır. Mülakat sırasında kişiden asıl öğrenilmek istenen şey İngiltere’ye gitme amacı ile başvurulan vize türünün örtüşüp örtüşmediğidir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumunda eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz başvuruyu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı bulunursa sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması suretiyle olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2202 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları