image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birisi olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türü vizeyi alan kişiler için çalışma hakkını içermez.

Gidiş amaçlarına göre çok çeşitli olan İngiltere vizesi türlerinin her birinin içerdiği haklar farklı farklıdır. Örneğin; İngiltere evlilik/yerleşim vizesi türlerinin pek çoğu nihai olarak süresiz oturum iznine başvurma hakkını, İngiltere iş/çalışma vizesi türleri çalışma iznini içerir. İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri ise bu tip bir hakkı içermez. Ziyaret kapsamlı vize türleri yalnızca başvuru sahibi kişilerin kısa sürelerle İngiltere’yi ziyaret edebilmelerini sağladığı için çalışma, yerleşme gibi amaçlarla başvuru yapılamaz ve bu nedenle de bu tür hakları içermez.

Yukarıda anlatılanların hepsi ziyaret kapsamlı bir vize türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için de geçerlidir. Bu bilgilerden de anlaşılacağı üzere Birleşik Krallık’ta bu vize türü ile bulunurken çalışmak mümkün olmayacaktır. Çalışma iznin içermeyen bu vize ile İngiltere’de devlet yardımlarından da yararlanılamaz. Dolayısıyla kişinin İngiltere’deki masraflarını kendisinin ya da sponsorunun karşılaması gerekir.

İngiltere’ye herhangi bir amaçla gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttıracaktır hem de herhangi bir sebeple oluşabilecek hata veya eksiklik riskini düşürmesi açısından fayda sağlayacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1767 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları