image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlaması gereken şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle gidiş amacı göz önünde bulundurularak en doğru vize türünün seçilmesi gerekir. Ancak vize türünün doğru saptanmış olması tek başına yeterli olmayacaktır. Bu noktada başvuru sahibinin vizenin gerektirdiği şartları sağlaması da önem arz eder. Her İngiltere vizesi başvurusunda vize türüne göre farklı şartlar bulunur. Bu şartları sağlayabilmek için başvuru yapan kişinin bir başvuru dosyası oluşturması gerekir. Bu dosyada şartların sağlandığını gösteren belgeler ile bunların tercümeleri yer almalıdır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında sağlanması gereken şartlardan biri İngiltere’de bir dil okulu, hobi kursu, mesleki eğitim kursu vb. bir eğitim kurumundan kabul almaktır. Bunun yanında İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile çalışılamayacağı ve devlet yardımlarından faydalanılamayacağı için masrafların karşılanabileceğinin gösterilmesi de bu vize başvurusu için önemli bir şarttır. Bunlar gibi daha pek çok şart bu başvurular için aranmasına karşın başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bir İngilizce dil şartı bulunmamaktadır. İngilizce dil şartının genellikle bu vize başvurularında arandığı gibi bir yanılgı söz konusudur. Ancak bu vize ziyaret kapsamlı bir vize türü olması nedeniyle böyle bir şartın karşılanması gereği söz konusu değildir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının karmaşık yapıda ve olumlu sonuç almanın oldukça zor başvurular olduğu bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak olumlu sonuç alınması ihtimalini arttırabilmenizi sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz nedenleriniz başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması suretiyle olumluya çevrilebilmesi için de faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1770 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları