image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunda vize prosedürleri gereğince alınması zorunlu olan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşur.

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru ücreti ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan vize başvurularında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin de verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yakın plandan çekilen bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu da tüm diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi vize prosedürlerine uygun şekilde yapılmalıdır. Bu bağlamda mutlaka İngiltere Vize Başvuru Merkezine parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik kayıtlar yaptırılmalı ve başvuru dosyası teslim edilmelidir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Çünkü İngiltere Konsolosluğu vize memurları hata, eksiklik ve şüpheli bir durum olması gibi hallerde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumunda sonucun olası bir itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yoluyla olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa 1780 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları