image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanarak vize alan başvuru sahiplerine verilen vize süresi 6 ay veya daha kısa süreli olacaktır.

İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harçlarının ödenip, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine verilen vize süresi 6 ay veya daha kısa süreli olacaktır. Bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türü olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu sonucu vize alan kişilere verilen vize süresi de 6 ay olacaktır. Vize, başvuru formunda kişinin İngiltere’de geçireceğini beyan ettiği süreye ile sınırlı olarak da verilebilmektedir.

6 ay veya daha kısa süreli olarak verilen 6 aylık bu İngiltere vizesi süresi bittikten sonra bu süre İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları dışında uzatılamayacaktır. Bu nedenle bu hususa dikkat edilmeli ve bu sayılmış olan istisnai başvurulardan biri yapılmayacaksa kaçak duruma düşmemek için vize süresinin bitmesi ile Birleşik Krallık dışına çıkılmalıdır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının karmaşık ve olumlu sonuç almanın zor başvurular olduğu herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak hata yapma riskinin minimuma indirilmesini sağlayarak olumlu sonuç alınması ihtimalini arttıracaktır.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2002 defa görüntülendi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları