image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin sağlık ve seyahat sigortalarını yaptırmaları ve dolayısıyla herhangi bir durumda İngiltere’nin sağlık kurumu National Health Service (NHS) hizmetlerinden faydalanmaları halinde sağlık masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

İngiltere’ye İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi ile gidecek olan Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler gitmeden kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırmalıdır. Eğer ki İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvuru sahibi sigorta yaptırmazsa İngiltere’de tedavi alabilmek için İngiltere’nin sağlık kurumu National Health Service (NHS)’in normal ücretlerinin %50 fazlasını ödemek durumunda kalacaktır. Yalnızca bazı durumlarda başvuru sahipleri sigorta yaptırmamış olsalar dahi NHS hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceklerdir. İngiltere’de ziyaretçi olarak bulunan ve Avrupa Birliği vatandaşlığı olmayan kişilerin ücretsiz sağlık hizmeti alabilecekleri durumlar şunlardır;

  • Acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler
  • Kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç olmak üzere aile planlama hizmetleri
  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dahil)
  • İşkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken her tür tedavi

Bu durumlarda ücretsiz olarak National Health Service hizmetlerinden yararlanabilmek hakkı Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin kabul etmiş olduğu Avrupa Sosyal Şartı’nın sağladığı haklardandır. Bu şartı imzalamış olan devletler sağlığın korunması hakkının kullanılmasını ister kendisi ister kamu ya da özeldeki bir kurum aracılığıyla sağlamak durumundadır. Bu bağlamda Avrupa Sosyal Şartı’nı imzalamış olan bu devletlerin sağlıkla ilgili gerekli önlemleri almak, sağlık konularında kişisel sorumluluk duygusunu geliştirmek üzere eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlamak, kazalar, salgın vb. durumları olabildiğince önlemek üzere tasarlanmış uygun önlemleri almak faaliyetlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen istisnai durumlar dışında İngiltere’de sigorta yaptırarak ya da yaptırmadan sağlık hizmetlerinden yararlanacak kişiler mutlaka masraflarını karşılamalıdır. Aksi takdirde bu durum ileride yapabilecekleri İngiltere turist/ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, sürekli oturum izni gibi her türlü vize ve göçmenlik başvurularını da olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvuru sahipleri daha en başından CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını profesyonel destek alarak gerçekleştirebilir ve dolayısıyla ileride yapacakları başvuruların oluşabilecek muhtemel hata ve eksikliklerden etkilenmesinin önüne geçebileceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de bugüne kadar binlerce başvuru sahibine destek sağlamış ve sağlamaya devam etmekte olan bir vize danışmanlığı şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1388 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları