image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerindeki düzenlemelere göre İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi retlerine karşı reconsideration application (itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’nda değerlendirilen vize başvurularının sonucu olumlu olabileceği gibi bir eksiklik ya da hata olması gibi durumlarda olumsuz da olabilmektedir. Olumsuz vize sonucu yani vize reddi alan kişilerin ret mektuplarında bu redde itiraz edip edemeyecekleri belirtilmektedir. Yani her İngiltere vizesi reddine karşı itiraz hakkı yoktur.

Kazanç elde edilebilen iş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration application) dışında herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Yeniden değerlendirilme (reconsideration) başvurusu, İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebinin yapıldığı itiraz kapsamlı bir başvurudur. Bu başvuru hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzmanlarından alabilir ve başvurunuzu firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi’ne başvurmuş ve ret almış başvuru sahiplerine gönderilen ret mektubunda da diğer tüm vize türlerinde olduğu üzere itiraz hakkının olup olmadığı belirtilecektir. Konsololsuk tarafından gönderilen ret mektubunda kişinin İdari İtiraz (Administrative Review) veya İtiraz Davası (Appeal) hakkının olup olmadığı kişiye bildirilecektir.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi (UK Visas and Immigration), vize prosedürleri, vize şartları, itiraz hakları gibi İngiltere vizesi ile ilgili her konuda sürekli değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize reddi almaları durumunda danışmanlarımızla iletişime geçmeleri ve itiraz haklarının olup olmadığı ile bir itiraz haklarının olması durumunda bunu nasıl kullanabileceklerine dair güncel bilgileri alabilmeleri faydalarına olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1370 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları