image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek üzere başvuru yapılacak olan tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu üzere İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvurusunda da biyometrik bilgilerin alınması geçerli bir başvuru yapabilmenin önemli bir koşuludur.

İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre geçerli bir başvuru yapabilmek için biyometrik bilgiler verilmelidir. Beyaz bir fonda çekilen bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılamamaktadır.

Biyometrik kayıtlar, başvuru sırasında başvuru dosyası ile birlikte alınır. Bu bilgileri yalnızca kişi kendisi başvuru merkezinden aldığı vize randevusuna katılarak verebilir. Bu yüzden başvuru sahibi yerine bir başkası vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapamayacaktır. Bu bilgileri vermekten muaf olan bazı kişiler dışında her başvuru sahibinin biyometrik bilgilerini vermesi zorunludur. Aksi takdirde geçersiz başvuru yapılmış sayılacak ve başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek şekilde gözlük, güneş gözlüğü, peçe vb. bir aksesuar bulunmamalıdır. Aynı şekilde şapka, örtü vb. ile başın kapalı olmaması da gerekmektedir. Başörtüsü, yalnızca geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir. Yüzde kalıcı bir iz gibi görülebilecek olan geçici yara izi, süsleme, kına gibi herhangi bir şeyin olmamasına da özen gösterilmelidir.

Parmak izleri alınırken ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinde bir lazer ile alınmakta ve mürekkep vb. bir madde kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda geçici bir hasar, kesik, süsleme, kına, boya gibi bir deformasyonun olmamasına da dikkat edilmelidir.

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvuruları karmaşık yapıda olup profesyonel danışmanlık hizmeti almanın yararlı olacağı başvurulardır. Danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services’in uzman danışmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz  başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal danışmanları ile irtibata geçerek başvurunuzun mümkün olan en eksiksik ve hatasız şekilde yapılması için destek alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamız ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1321 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları