image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi ücretleri, diğer İngiltere vizesi türlerinin ücretlerinde de olduğu üzere her yıl 5 Nisan’da İngiltere’de mali yılın değişmesi ile tüm ücret ve harçlarla birlikte değişir.

Türkiye’nin mali sisteminde 31 Aralık’ta bir mali yıl bitip, 1 Ocak itibarıyla yeni bir mali yıl başlamaktadır. İngiltere’de ise bu tarih 5 Nisan olarak belirlenmiştir. Her ülkenin kendi mali sistemine göre belirlediği bir mali yılın başlama ve bitiş tarihleri mutlaka bulunmaktadır. Eski mali yılın bitmesi ve yenisinin başlamasıyla birlikte vergi, harç vb. tüm ücretlerde belirli oranlarda yükselme veya azalma yapılır. Buna başvuru/vize ücreti de dâhildir. Dolayısıyla Birleşik Krallık’ta her yıl 5 Nisan itibarıyla mali yılın değişmesi sonucu İngiltere vizesi harçları da değişikliğe uğrar. Bunun yanında Dolardan Türk Lirasına çevrilerek ödenen bir ücret olması nedeniyle vize harcı kura bağlı olarak sürekli değişkenlik göstermektedir.  

Vize başvurusu için alınan vize harcının vize reddi dahi olsa iadesinin olmayacağı hususuna dikkat edilmelidir. Başvuru/vize ücretinin hiçbir surette iadesinin olmaması nedeniyle maddi kayba uğramamak için hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapılması önem arz eder. Ayrıca güncellenen vize harçları ile ilgili olarak en güncel bilgi danışmanlarımızdan alınabilir. Bu nedenle İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi harcı da dâhil olmak üzere vizelerle ilgili olarak her türlü detaylı bilgi için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek danışmanlarımızdan vizelerle ilgili her konuda detaylı bilgi alabileceğiniz gibi başvurunuzu olabilecek en iyi başvuru  dosyası ile yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan bu yana başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1382 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları