image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) ile Birleşik Krallık’ta ücretli olarak 1 ayı geçmeyecek şekilde çalışma hakkı bulunmaktadır.

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi’nde diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden farklı olarak çalışma ve ücret elde etme izni bulunmaktadır. Bu vize sayesinde Birleşik Krallık’ta puan bazlı sistemin kullanıldığı çalışma vizelerine başvuru yapmaya ve bir sponsor bulmaya gerek kalmaksızın İngiltere’de 1 ayı geçmeyecek şekilde ücretli olarak çalışılabilmektedir.

İngiltere’ye kısa süreli veya uzun süreli olarak çalışmak üzere gitmek isteyen kişiler ise Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi veya Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapabilir. Ayrıca Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerinin de part-time çalışma izni vardır. Bunların dışında yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi de bulunmaktadır. Ancak Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurulması düşünülüyorsa bu vizeye yalnızca 1 yıl geçerli bir çalışma izni ile Birleşik Krallık’ta çalışmış kişilerin başvuru yapabildiği hususuna dikkat edilmelidir.

Ücret alınabilen iş ziyareti amacıyla yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi, belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, randevunun alınması gibi pek çok aşama bulunmaktadır. Bu aşamalarda herhangi bir eksiklik ve hata olması durumunda vize reddi ile karşılaşılmak istenmiyorsa CSS & Co Legal Services danışmanlarından destek alınarak başvuru gerçekleştirilebilir. 

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olup Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunmaktadır. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1477 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları