image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvurusu tüm İngiltere vizesi türlerine yapılan başvurularda olduğu gibi İngiltere Konsolosluğu’na aktarılmak üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki; başvururu merkezleri yalnızca başvuru belgelerini almakta ve konsolosluğa aktarmaktadır. Bunların dışında başka bir görevleri bulunmamaktadır. 

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğu’na doğrudan değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Başvurular eskiden İngiltere Konsolosluğuna yapılmasına karşın son birkaç yıldır İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir.  Tüm Türkiye’den başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvurular, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenip başvuru olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Yani başvuru merkezleri yalnızca belgeleri alarak konsolosluğa gönderilmesini sağlamaktadır. Başvuru sahiplerinin başvurularını değerlendirme, danışmanlık hizmeti sağlamak gibi görevleri bulunmaz. Bu nedenle başvuru merkezleri bir çeşit postane gibi düşünülebilir.

Başvuru merkezlerinden birine başvuru yapabilmek için randevu alarak başvuru dosyası ile randevu günü ve saatinde gitmek gerekir. Ancak İngiltere vizesi randevusu aşamasına gelmeden önce başvuru yapacak kişinin belgelerinin tam, tercümelerinin yapılmış, formunun doldurulmuş ve vize harcının ödenmiş olması gerekir. Bu işlemler randevuya giderek başvuru yapma aşamasından bile daha önemlidir ve bunlardan birinde herhangi bir eksik ya da hata olmaması gerekir. Bu nedenle bu işlemleri profesyonel vize danışmanları ile yapmak oldukça yarar sağlayacaktır.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi vardır. Bu merkezler; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde yer alır. Bu merkezlerden İngiltere vizesi randevusu alınarak başvuru dosyası ile yüzün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler verilerek vize başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru sahiplerine başvuru sürecinin her aşamasında danışmanlık hizmeti sağlayan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunmakta olan firmamızla iletişime geçerek başvurunuzun her aşamasında destek alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu’na başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak olan İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve sektöründe yıllardır lider konumunda olan  CSS Legal ile iletişime geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vizelerle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1539 defa görüntülendi

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) Sıkça Sorulan Soruları