image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de başvuru sahiplerinin ücretli ya da ücretsiz bir işte çalışma hakkı yoktur.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde başvuru sahiplerinin çalışma hakkı/izni bulunmamakta ve bu kişiler İngiltere’de ücretli veya ücretsiz bir işte çalışamamaktadır. İngiltere İş Ziyareti Vizesi de bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olduğu için bu vize ile de İngiltere’de çalışılamaz. Yani başvuran kişi İngiltere’de toplantı, iş alanlarının denetimi, seminer, konferans, panel vb. için gitmesine karşın ziyaret kapsamlı bu vize ile İngiltere’de çalışamaz. Bu durum, kişinin Birleşik Krallık dışındaki bir kurum, şirket vb. için çalışıyor ve ücretini oradan alıyor olması gerektiği anlamına gelir.

Birleşik Krallık’ta çalışmak isteyen kişiler ise İngiltere Geçici Çalışma Vizesi (Tier-5) veya İngiltere Çalışma Vizesi (Tier-2) türlerine başvuru yapabilir. Bu vizeler dışında Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahibi öğrencilerin de part-time çalışma izni bulunmaktadır. Bir de 1 yıl İngiltere’de bu yukarıdaki vizelerden biri ile çalışan kişilerin başvuru yapabileceği Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi vardır.

İş ziyareti amacıyla İngiltere’ye gidecek olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları titiz ve detaylı bir hazırlık süreci gerektiren başvurulardır. Herhangi bir hataya veya eksikliğe mahal vermemek adına vize danışmanlığı almak yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve karmaşık başvuru sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1594 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları