image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi için de diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmelik ve kanunlarına göre uygulanması gereken bazı prosedürler vardır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere'ye 6 aydan kısa süreli olarak ve iş ziyareti amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler olmak üzere Birleşik Krallık ülkelerinden herhangi birine iş ziyareti amacıyla seyahat edilebilir. Yani tüm bu ülkeleri ziyaret edebilmek için ayrı bir vize alınmasına gerek yoktur. İngiltere vizesi yeterli olmaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapmak için öncelikle bir pasaporta sahip olunması şarttır. Geçerli bir pasaport bulunmuyorsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulması gerekir. Başvuruda talep edilecek geçerlilik süresine göre pasaport ücretleri değişkenlik göstermektedir. Başvuru yapılmasından itibaren bir hafta içerisinde kişinin pasaportu çıkartılacaktır.

En az İngiltere’de geçireceği süreye göre geçerli bir pasaport çıkartan kişiler, İngiltere vizesi almak için başvuru prosedürünce uyulması gereken diğer işlemlere geçebilirler. Bunlardan öncelikle yapılması gereken işlem, başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünü belirlemektir. Bu bağlamda iş ziyareti amacıyla gideceğini belirten bir kişinin gidiş amacıyla başvuru yapacağı vize türünün bire bir örtüşmesi vize alabilmek için oldukça önem taşır. Başvuru sahibi bunu sağladığı takdirde İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilir. Başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin başvuru dosyasında sunulması gerekir. Örneğin; iş ziyareti için İngiltere’den kişiyi davet eden kurumun seyahat tarihleri, masrafların finanse edilip edilmeyeceği, programın ne olduğu vb. hususları içeren İngilizce yazılmış bir davet mektubunun dosyada mutlaka bulunması gerekir.

Başvurulacak vizenin tüm şartlarının sağlandığını gösteren başvuru dosyası hazırlandıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik kayıtlar da teslim edilmelidir. Biyometrik kayıtlar, yüzün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınması, başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka alınmalıdır. Aksi halde geçerli bir başvuru yapılmamış gibi işlem görecektir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmek için öncelikle randevu alınması gerekir ve uzmanlarımız İngiltere vizesi için gerekli evrakların toplanması, dosya hazırlığı, formun doldurulması gibi işlemlerin yanında randevu alınmasını da sağlamaktadır. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibine daha yakınsa uzmanlarımız ona göre randevu alarak başvurunun yapılmasını sağlayacaktır.

İş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, pek çok İngiltere vizesi türü gibi karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile vize başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır. Dosya hazırlığı, tercümelerin yapılması, başvuru formunun doldurulması, randevu alınması, randevuya gidilerek biyometrik bilgiler ve dosyanın verilmesi gibi işlemler oldukça dikkatli yapılması gereken işlemlerdir ve herhangi bir aşama atlanmamalıdır. Aksi bir durumda vize ret kararı ile karşılaşılabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için her aşamada başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sağlayan firmamızın İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu olumsuz sonuç alma ihtimalini ez aza indirecek şekilde yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1943 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları