image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu da değerlendirilmesi için İngiltere Konsolosluğuna gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezinde yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler ilk etapta başvurularını doğrudan doğruya İngiltere Konsolosluğuna yapacaklarını düşünmektedir. Ancak eskiden direkt İngiltere Konsolosluğuna yapılmasına karşın son birkaç yıldır başvurular, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir.  Tüm Türkiye’de başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’nda bulunan vize memurları tarafından incelenir.

Başvuru merkezleri konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmakta ve başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunma ya da başvuruları değerlendirme gibi görevleri bulunmamaktadır. Başvuru sürecinin en önemli ve dikkatli yapılması gereken kısmı ise başvuru öncesindeki hazırlık sürecidir. Başvuru yapmadan önce başvuru belgeleri hazırlanmalı, tercümeler yapılmış olmalı, başvuru formu doldurulmuş olmalı ve başvuru merkezinden randevu alınmış olmalıdır. Bu işlemlerin mümkün olan en eksiksiz ve hatasız şekilde yapılması vize alabilmek için oldukça gereklidir. Bunu sağlamakta problem yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal danışmanlarından destek alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirler.

Başvuru öncesi tüm işlemler yapıldıktan sonra randevu alınarak ve sonrasında bu randevuya katılarak başvuru gerçekleştirilebilecektir. Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi vardır. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde bulunmaktadır. Bu merkezlerden randevu alınarak başvuru dosyası ile yüzün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilerek vize başvurusu yapılabilir. Firmamızla çalışan başvuru sahiplerinin randevusunun alınması işlemi de uzmanlarımızca sağlanacaktır.

İngiltere Konsolosluğuna başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuruları, birçok aşamadan oluşan karmaşık yapıdaki başvurulardır. Bu nedenle İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlardan danışmanlık hizmeti almak bu zorlu süreci kolaylaştıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1798 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları