image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi de diğer İngiltere ziyaretçi/ turist vizesi türleri gibi başvuru yapılan tarihten itibaren Öncelikli Servisin kullanılmaması halinde 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, normal şartlarda İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılmasının ardından 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanır. Ancak firmamızdan danışmanlık alarak başvurusunu yapacak kişiler bilmelidir ki; bu üç haftalık süre başvuru dosyası teslim edilerek ve parmak izleri verilerek başvurunun tamamlanmasından sonraki 3 haftadır. Yani firmamıza başvuru evraklarınızı göndermeniz, bunların tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, randevu alınması gibi vize başvuru sürecinin en önemli adımlarının da belli bir süreç aldığı unutulmamalıdır. Yani İngiltere’ye gidilmesi planlanan tarihten önce vizenin açıklanması süresi ile birlikte dosya hazırlığı süreci de hesaba katılarak başvuru yapılmalıdır.

Tüm Türkiye’den İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine yapılan başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir. Başkonsolosluk İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını normalde 15 iş günü içerisinde açıklamasına karşın konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç ya da erken açıklayabilmektedir.

Başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak ya da Dışişleri Bakanlığından alınan nota ile hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. Konsolosluğun sunduğu hizmetler; Öncelikli Servis (Priority Service) ve Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service)’tir. 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteniyorsa Öncelikli Servis (Priority Service), 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service) ek bir ücret ödenerek satın alınabilir. Bu servisler alındıktan sonra sonucun açıklanması belirtilen sürelerden biraz daha geç olabilir. Bu tamamen konsolosluğun yoğunluk durumuna bağlıdır. Ancak çoğunlukla belirtilen süreler içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine bildirilmektedir.

İş ziyareti amacıyla yapılacak İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvuruları ve hızlandırılmış/acil başvurular ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere göçmenlik hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirsiniz.  

Bu sayfa 1810 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları