image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek üzere başvuru yapılacak tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunda da biyometrik kayıtların alınması zorunludur.

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilen tüm İngiltere vizesi başvurularında biyometrik bilgiler verilmelidir. Beyaz bir fonda yakın plandan bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılamayacaktır.

Biyometrik kayıtlar, başvuru sırasında başvuru dosyası ile birlikte alınmaktadır. Bu bilgileri yalnızca kişi kendisi vize randevusuna katılarak verebilir. Bu yüzden başvuru sahibi yerine bir başkası vekâlet edip vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapamaz. Bu bilgileri vermekten muaf olan bazı kişiler dışında biyometrik bilgilerin verilmesi zorunludur. Aksi bir durumda geçersiz başvuru yapılmış sayılacaktır.

Biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek şekilde gözlük, güneş gözlüğü, peçe gibi aksesuarlar olmamalıdır. Aynı şekilde şapka, örtü vb. ile de baş kapatılmamalıdır. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir. Yüzde kalıcı bir iz gibi algılanabilecek olan geçici yara izi, süsleme, kına gibi deformasyonların olmamasına da özen gösterilmelidir.

Parmak izleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde yeşil bir lazer yardımı ile alınmakta ve mürekkep vb. kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda geçici bir hasar, kesik, süsleme, kına, boya vb. bir deformasyonun olmamasına dikkat edilmelidir.

İngiltere’ye iş ziyareti yapmak üzere başvurulabilen İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olduğu için profesyonel danışmanlarla başvuru yapmak yanlış başvuru yapmamak adına yararlı olacaktır. Yanlış vize türüne başvuru yapmak, yanlış belgelerle başvuru yapmak, başvuru formunu eksik doldurmak gibi nedenlerle vize reddi almamak için CSS & Co Legal Services’in İngiltere göçmenlik hukuku uzmanları ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuruları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarıyla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Bu sayfa 1790 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları