image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerindeki düzenlemelere göre İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi retlerine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (Reconsideration Application) dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan kişilerin başvurusu olumsuz sonuçlanırsa reconsideration application yani itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu dışında kişilerin herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Tam kapsamlı itiraz hakkının olmaması nedeniyle vize reddi almamak için başvuru esnasında verilecek olan başvuru dosyasının eksiksiz bir şekilde hazırlanması çok önemlidir. Vize reddi almak demek tam kapsamlı itiraz hakkı da bulunmadığı için tekrar başvuru yapmak ya da yeniden değerlendirilme başvurusu yapmak anlamına gelir. Böyle bir durumda yeniden değerlendirilme yani reconsideration application yerine yeni bir başvuru yapmak sadece başvurunun tekrar reddedilmesine yol açacaktır. O nedenle durumunuza göre hangi başvuruyu yaparak sonucunuzu olumluya çevirebileceğiniz konusunda uzman danışmanlarımızdan bilgi almanız yararlı olacaktır. 

Vize reddi ile karşılaşmadan önce en başından başvurunuzu İngiltere vize ve göçmenlik uzmanlarımızla gerçekleştirirseniz karşı karşıya kalabileceğiniz tüm zararlardan korunmuş olursunuz. İngiltere vizesi reddi aldığınız takdirde yeni başvurunuz için de ret mektubunuzla birlikte uzmanlarımızla görüşebilir ve haklı gerekçelerinizin olması durumunda ret kararını olumluya çevirebilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru sahiplerine gönderilen ret mektubunda kişinin itiraz hakkının olup olmadığı belirtilmektedir. Ret mektubunda kişinin itiraz hakkının kapsamı hakkında bilgi de verilir. Yani kişinin bir itiraz hakkı bulunuyorsa bunun idari itiraz itiraz davası mı olduğu başvuru sahibine bildirilir. Bunlardan birisi bulunmuyorsa başvuru sahibi itiraz olarak yalnızca yeniden değerlendirilme başvurusu yapabilecektir.

Yeniden değerlendirilme (reconsideration) başvurusu, İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun Türkiye’de İngiltere Konsolosluğu’na İngiltere’de de İçişleri Bakanlığı (Home Office)’na itiraz kapsamlı yapılacak olan yeni bir başvurunun değerlendirilmesi yoluyla red kararının yeniden incelenmesi talebidir. Bu başvuru hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilir ve başvurunuzu firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere iş ziyareti vizesi, idari itiraz, itiraz davası ve yeniden değerlendirilme (reconsideration) başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren vize memurları ise en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Hata ve eksiklik yapma ve buna bağlı olarak da vize reddi alma ihtimalinin çok yüksek olduğu bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek her biri alanında uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize ile göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006’dan itibaren pek çok başvuru sahibinin vize almasını sağlayan ve Londra, Ankara, İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1812 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları