image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında aranan şartlar içerisinde İngilizce dil şartı aranmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, kişi Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli olarak işi ile ilgili bir etkinlik, organizasyon, toplantı vb. bir aktiviteye katılabilsin diye verilmekte olan bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesidir. Bu vize ile ücret alarak ya da almadan fark etmeksizin kesinlikle çalışılamaz.

Bu İngiltere vizesi türünde İngiltere Tier-2 ve Tier- 5 Çalışma Vizesi türlerinde olduğu gibi İngilizce dil şartının sağlanıp sağlanmadığı önem arz etmez. Çünkü uzun ya da geçici süreli olarak çalışmayacak yalnızca iş ziyareti amacıyla Birleşik Krallık’a gidilecektir.  Bu bağlamda İngiltere iş/çalışma vizesi, İngiltere öğrenci vizesi ve İngiltere yerleşim/evlilik vizesi kategorilerinde sağlanması gereken İngilizce dil şartının İngiltere turist/ziyaretçi vizesi için aranmadığını söyleyebiliriz.

İş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek olumsuz sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Olumsuz vize kararının olumluyla değiştirilebilmesi oldukça zordur ve ancak haklı gerekçeler olması halinde mümkün olabilmektedir. Haklı gerekçeleri olan kişiler, profesyonel danışmanlık alarak olumlu sonuç alma ihtimallerini yükseltebilecekleri bir başvuru yapabilirler.

Başvurunuzu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştirmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere göçmenlik hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Bu sayfa 1794 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları