image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile bağımlıların yani eş/partner ve çocukların başvuru sahibinin bağımlısı olarak başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’yi ziyaret edecek olan kişilerin eşleri/partnerleri bağımlı olarak vize başvurusu yapamamaktadır. Eğer eşleri de onlarla birlikte Birleşik Krallık’a ziyaret yapmak istiyorlarsa İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapmalıdırlar. Aynı şey başvuru sahibinin çocukları için de geçerlidir. Çocuklar ise 18 yaşın altıda bulunuyorlarsa İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, 18 yaşın üstündelerse de İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapmalıdır. Ancak vize türü belirlenirken bir danışmanla çalışarak doğru vize türünü saptayabilmek vize reddi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına çok daha yararlı olacaktır.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak belirtmemiz gerekirse yalnızca iş ziyareti amacıyla yapılan İngiltere vizesi başvurularında değil, tüm diğer İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorilerinde de bağımlı aile üyelerinin böyle bir hakkı bulunmamaktadır. Eş ve çocuklarını Birleşik Krallık’a bağımlı olarak götürüp götüremeyeceğini tam olarak bilmeyen başvuru sahipleri danışmanlarımızla iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirler.

İş ziyareti amacıyla yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu karmaşık yapıdaki başvuruların herhangi bir aşamasında hata yaparak vize reddi, başvuru yasağı gibi olumsuz sonuçlar almamak için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış bir danışmanla çalışmak yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1566 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları