image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler/Evraklar Gerekir?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunda başvuru sahibi gidiş amacı, masraflarını nasıl karşılayacağı, vize süresi dolunca İngiltere’den ayrılacağı gibi hususları başvuru dosyasına ekleyeceği bazı belgelerle ispatlayabilir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında dosya üzerinde gösterilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu bağlamda İngiltere İş Ziyareti Vizesi’nde seyahatin gerekçesinin iş ziyareti olduğu, başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılayacağı, kişinin vizesi bitince Birleşik Krallık’tan çıkış yapacağı gibi hususların belgelerle ispatlanması gerekir.

İş ziyareti için İngiltere vizesi başvuru dosyasında olması gereken en önemli belge başvuru sahibini İngiltere’de iş ziyareti yapabilmesi amacıyla çağıran kurumun göndereceği davetiyedir. Davetiyenin içeriği, kişiden kişiye değişmektedir ve kişinin durumuna göre danışmanlarımız bir örneğini başvuru sürecinde sağlamaktadır.

Davetiyenin dışında iş ziyaretçisinin masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren bir belge de mutlaka dosyada yer alması gereken belgelerdendir. Bu bağlamda kişi kendi masraflarını kendisi karşılayacaksa maddi imkânlarını gösterebilmek üzere maaş bordrosu, tapu vb. belgeleri dosyasına eklemelidir. Başvuru sahibinin İngiltere’deki masrafları bir sponsor tarafından karşılanacaksa da bir sponsorluk belgesi mutlaka başvuru dosyasına konulmalıdır. Bu belge belirli bir formatta olmalıdır. Bu format ve şablon danışmanınız tarafından işlemlerinizin başlamasından sonra size sağlanacaktır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında ispatlanması gereken en önemli hususlardan bir diğeri başvuru sahibinin vize süresi bittiğinde mutlaka İngiltere’den çıkış yapması gereğidir. Bu vize 1 yıl içerisinde maksimum 6 ay kalma izni verir. Bu nedenle en fazla 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkılacağı belgelenmelidir. Başvuru sahipleri seyahatinin sonunda çıkış yapacağını Türkiye’de yerleşik bir düzenin olduğu gösteren belgelerle ispatlayabilir. Bu da kişinin iş yerinden, okulundan alacağı belgeler, evinin, ailesinin Türkiye’de olduğunu gösteren belgeler vb. ile gösterebilir. Ancak belgeler kişiye göre farklılık gösterdiğinden, sizin şartlarınızda hangi belgelere ihtiyaç duyduğunuz danışmanınız tarafından size bir liste olarak ulaştırılacaktır.

İş ziyareti amaçlı İngiltere vizesi başvurunuzu firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde danışmanlarımız size başvuru yapmanız gereken vize türüne ve sizin durumuza göre eklemeniz gereken belgelerin listesini temin edecektir. Bu liste sayesinde eksiksiz bir başvuru dosyası ile başvuru yapmanız sağlanacaktır. Eksik ve hata bulunmayan bir dosya ise vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için en önemli hususlardan birisidir. Mümkün olan en hatasız ve eksiksiz başvuruyu yapmak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olup İngiltere ve Türkiye’de başvuru sahiplerine vize ve göçmenlik konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Firmamız ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1941 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları