image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, konsolosluk tarafından 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verilmesine rağmen bu vize ile 1 yıl içerisinde 6 ay ve daha kısa sürelerle Birleşik Krallık’ta kalmak mümkün olabilmektedir.

Panel, konferans, seminer vb. etkinliklere katılmak üzere başvuru yapılabilen İngiltere İş Ziyareti Vizesi, 1 yıl içerisinde 6 ay ve daha kısa süre ile ziyaret izni sağlamaktadır. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süre ile iş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Bazı istisnai durumlarda sadece seyahatin süresine göre de vize verilebilmektedir. Örneğin; 10 günlük bir seminere katılacak olan bir kişinin vizesi istisnai hallerde 10 günle sınırlı olacak şekilde verilebilir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu, diğer İngiltere vizesi ve göçmenlik başvuruları gibi oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvurulmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurlarının en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebileceğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak herhangi bir hata veya eksiklik olması ihtimalini düşürecek ve bu da olumlu sonuç alınabilmesi için yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 2006 yılından bu yana danışmanlık sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1736 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları