image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de en fazla 6 ay bulunma izni veren İngiltere İş Ziyareti Vizesi, tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu gibi istisnai durumlar hariç olmak üzere süresi bitince uzatma yapılabilen bir vize türü değildir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, süresi bitince uzatma yapılamayan bir İngiltere vizesi türüdür. 6 ay, 2- 5- 10 yıllık gibi sürelerle verilmesine rağmen Birleşik Krallık’ta 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay süre ile kalınmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde olduğu gibi başvuru sahibi İngiltere’de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalmayı talep edemez.

İş ziyareti amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin seyahatlerinin süresi katılacakları seminer, toplantı, iş görüşmesi vb. etkinlik ne kadar zaman alacaksa ona göre belirlenmelidir. Bu da İngiltere’ye çağıran kuruluşun göndereceği davetiyede mutlaka belirtilmelidir. İngiltere’ye gittikten sonra ise yalnızca bu süre ile orada kalınmalı ve uzatma başvurusu gibi bir başvuruda bulunulmamalıdır. Bu vize ile İngiltere’de uzatma ya da başka bir vize türüne geçiş yapmak mümkün olmamakla birlikte bazı istisnalar bulunmaktadır. Bu bağlamda Ankara Antlaşması Vizesi ya da AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları bu durumun istisnalarıdır diyebiliriz.  

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle iyi hazırlanmış olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1655 defa görüntülendi

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları