image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan akademisyenler bilmelidir ki; İngiltere’de yararlanacakları sağlık hizmetlerine normalden daha fazla ücret ödememek için kişisel sağlık ve seyahat sigortalarını mutlaka yaptırmalıdırlar. 

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan akademisyenler, 6 aydan kısa süreler için Birleşik Krallık’a İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile gidebilmektedir. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerin İngiltere’de oluşabilecek herhangi bir sağlık problemi için kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırmaları gerekir. Yani İngiltere’de aniden ortaya çıkabilecek bir durumda sağlık hizmeti alabilmek ve bu hizmetlere normalden daha fazla ücret ödememek için kişinin masraflarını kendisinin karşılayacağını başvurusuna ekleyeceği sigorta belgeleriyle göstermesi gerekmektedir. Çünkü eğer İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuru sahibi sigorta yaptırmazsa İngiltere’de tedavi alabilmek için National Health Service (NHS)’in normal ücretlerinin %50 fazlasını ödemesi gerekecektir.

Yalnızca bazı istisnai durumlarda başvuru sahipleri sigorta yaptırıp yaptırmamış olmalarının bir önemi olmaksızın İngiltere’de sağlık kurumu National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirler. Acil durumlarda alınacak olan hizmetler, aile planlama hizmetleri (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç), bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil), işkence, cinsel saldırı, aile içi şiddet vb. durumlarda alınması gereken fiziksel ve zihinsel tedaviler ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlardır.

Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren ziyaretçi akademisyenler her konuda olduğu üzere sağlık ve seyahat sigortaları hakkında da danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede başvuru sahipleri eksiksiz bir başvuru yaparak herhangi bir sağlık problemi oluştuğunda İngiltere’de bir problemle karşılaşmayacak ve ekstra ücret ödemek durumunda kalmayacaklardır. Bunun yanında ileride yapılabilecek olan muhtemel İngiltere turist/ziyaretçi vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb. vize ve göçmenlik başvurularının da olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmiş olunacaktır.

İngiltere’de sağlık hizmetleri de dâhil olmak üzere İngiltere ile ilgili her tür konuda bilgi almak ve vize başvurusu için profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1842 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları