image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uygulanması gereken birtakım prosedürler bulunur.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, Birleşik Krallık’ta akademik araştırma yapmak isteyen akademisyenler için oluşturulmuş özel bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesine başvuru yapabilmek için de başvuru sahiplerinin uymaları gereken bazı prosedürler bulunur.

Akademik Ziyaretçiler için İngiltere Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin vize başvurusu yapabilmeleri için öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Geçerli bir pasaportu bulunmayan kişiler İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunmalı ve bir pasaport çıkarttırmalıdır.

En az 6 ay ve her halükarda seyahatine uygun geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkartan kişiler, İngiltere vizesi almak için uyulması gereken işlemlere başlayabileceklerdir. Bu işlemlerden öncelikle yapılması gerekeni başvuru yapılacak olan vize türünü belirlemektir. Bu bağlamda akademik ziyaretçi olarak araştırma yapmak amacıyla gidecek olan biri bu vizenin şartlarını sağladığı takdirde İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yapabilir. Her vize başvurusunda olduğu gibi bu başvuruda da vizenin şartlarının sağlandığını ispatlayan bazı belgelerin başvuru dosyasına konulması gerekir. Örneğin; masrafların nasıl finanse edileceği ile ilgili bir belgenin dosyada mutlaka bulunması gerekir.

Başvurulacak vizenin tüm şartlarının sağlandığını gösteren belgeleri içeren başvuru dosyası hazırlandıktan sonraki aşama tercümelerin yapılması ve başvuru formunun doldurulmasıdır. Bunlar tamamlandıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden bir randevu alınması ve dosya ile biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün beyaz fonda ve yakın plandan çekilen bir fotoğrafı ile on parmağının izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınmasının başvuru sürecinin bir parçası olduğu ve mutlaka alınması gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Tüm bu aşamalarda İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız başvuru sahiplerine destek sağlamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmek yani başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri verebilmek için öncelikle randevu alınması gerektiğine dikkat edilmelidir. Randevudan önce ise bütün belgelerin hazırlanmış, tercümelerin yapılmış ve başvuru formunun doldurulmuş olmasının ardından Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibinin yaşadığı ildeyse veya yaşadığı ile en yakınsa o ildeki başvuru merkezinden vize başvurusu yapılabilecektir.

Akademik ziyaret amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle özenle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İyi hazırlanmış bir başvuru dosyası için İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibine vize, oturum izni ve vatandaşlık alınmasını sağlamış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2119 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları