image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de en fazla 12 ay bulunma izni veren İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu gibi bazı istisnai başvurular hariç olmak üzere süresi bitince İngiltere’den uzatılamamaktadır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, süresi bitince bazı istisnalar hariç Birleşik Krallık içinden uzatma yapılamayan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize özel olarak akademisyenler için tasarlanmış olup 6 aya kadar yapılacak olan araştırmalar için 6 aylık, 6 aydan uzun süreli akademik ziyaret için ise en fazla 12 aylık bir vize alınabilmektedir. Yani diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden farklı olarak bu vizede 1 yıl içerisinde 12 ay kalınmasına izin verilmiştir. Oysa ziyaret kapsamlı diğer vize türlerinde 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalınabilmesi mümkündür.

6 ya da 12 aylık alınabilen bu vize Birleşik Krallık’ta uzatılamamaktadır. Ayrıca bu vize ile İngiltere’de başka bir vize türüne geçiş yapmak da mümkün değildir. Bu durumun istisnası olan başvurular ise Ankara Antlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularıdır. Bu istisnai başvurular dışında başka bir İngiltere vizesi türüne başvuru yapmak isteniyor veya uzatılmak isteniyorsa Türkiye’ye geri dönerek yapılmalıdır. Başka bir vize türüne geçiş yapmak isteyen başvuru sahiplerinin CSS Legal’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.

Akademik ziyaret amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin seyahatlerinin süresi yapacakları araştırma ne kadar zaman alacaksa ona göre belirlenmelidir. Bu da İngiltere’ye çağıran kuruluşun göndereceği davetiyede mutlaka belirtilmelidir. İngiltere’ye gittikten sonra ise yalnızca bu süre ile orada kalınmalı ve uzatma başvurusu gibi bir başvuruda bulunulmamalıdır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yapacak olan akademisyenler profesyonel destek almak üzere İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurularını yapabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1703 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları