image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile Birleşik Krallık’ta akademik görev harici ücretli ya da ücretsiz olarak herhangi bir işte çalışma hakkı yoktur.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi’nde çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde olduğu gibi çalışma izni yoktur. Bu nedenle davet eden kurum haricinde herhangi bir ücret ödenen bir işte çalışılamayacağı gibi ücretsiz bir işte dahi çalışılamamaktadır.

İngiltere’ye çalışmak üzere gitmek isteyen kişiler ise Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi veya Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapabilir. Ayrıca Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerinin de part-time çalışma izni bulunmaktadır. Bunların dışında yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi de bulunmaktadır. Ancak bu da Türkiye’den ya da İngiltere’ye gider gitmez başvuru yapılabilen bir vize değildir. Yalnızca 1 yıl yasal olarak Birleşik Krallık’ta çalışmış bulunan kişiler bu vizeye başvuru yapabilmektedir.

Akademik ziyaret amacıyla yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları ve diğer vize ve göçmenlik başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3240 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları