image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye herhangi bir amaçla gitmek üzere başvuru yapılacak tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda da biyometrik bilgilerin verilmesi başvurunun önemli bir parçasıdır.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilen tüm İngiltere vizesi başvurularında biyometrik bilgiler verilmelidir. Beyaz bir fonda yakın plandan bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Dolayısıyla tüm vize başvurularında olduğu üzere İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda da bu bilgilerin verilmesi şarttır. Ancak bu bilgiler ve başvuru dosyası verilerek başvurunun gerçekleştirilmesinden önceki sürecin çok daha önemli olduğu unutulmamalıdır. Başvuru için gerekli belgelerin toplanması, tercümelerin yaptırılması, başvuru formunun doldurulması vb. işlemlerde herhangi bir hata ve eksiklik olmaması için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Biyometrik kayıtlar, İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvuru sırasında başvuru dosyası ile birlikte alınır. Bu bilgileri yalnızca kişi kendisi vize randevusuna katılarak verebilir. Bu nedenle başvuru sahibi yerine bir başkası vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapamaz. Bu bilgileri vermekten muaf olan bazı kişiler dışında biyometrik bilgilerin verilmesi zorunludur. Aksi bir durumda başvuru geçersiz sayılacaktır. Uzman vize danışmanlarımız başvuru dosyanızı hazırlama, başvuru formunuzu doldurma, ödemelerinizi yapma, tercümelerinizi yapma işlemlerinin yanı sıra randevunuzu alarak biyometrik bilgilerinizi verebilmenizi de sağlayacaktır.

Bu bilgilerin alınması sırasında fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek şekilde gözlük, güneş gözlüğü, peçe vb. aksesuarlar kesinlikle olmamalıdır. Aynı şekilde şapka, örtü gibi bir şeyle ile başın da kapatılmaması gerekir. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilmesine müsaade edilmektedir. Yüzde kalıcıymış izlenimi uyandırabilecek olan geçici yara izi, süsleme, kına vb.nin olmaması da dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan parmak izleri ise lazer yardımı ile alınmakta ve mürekkep gibi bir madde kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda geçici bir hasar, kesik, süsleme, kına, boya vb. bir şey olmamalıdır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları sürecinde profesyonel destek almak istiyorsanız İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla Londra, Ankara ve İstanbul ofislerinde hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1718 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları