image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda başvuru sahibi masraflarını nasıl karşılayacağı, gidiş amacı gibi hususları gösterebilmek üzere başvuru dosyasına bazı belgeler eklemelidir. Başvurusunu firmamızla yapan kişilere durumlarına ve başvuru yapacakları vize türüne göre gerekli olan belgelerin listesi firmamız uzmanlarınca sağlanacaktır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi de dâhil olmak üzere tüm İngiltere vizesi başvurularında dosya üzerinde ispatlanması gereken bazı hususlar vardır. Bu bağlamda bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde seyahatin gerekçesinin araştırma olup olmadığı, başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılayacağı, İngiltere’de kalınacak yer gibi hususların belgelenmesi gerekir.

Akademik ziyaret amaçlı İngiltere vizesi başvuru dosyasında olması gereken en önemli belge İngiltere’deki bir akademik kurumun göndereceği davetiyedir. Bunun dışında başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılanacağını gösteren bir belge de mutlaka başvuru dosyasında yer almalıdır. Bunun için kişi kendi masraflarını kendisi karşılayacaksa maaş bordrosu, tapu vb. belgeleri dosyasına eklemelidir. Bu belgelerin dosyada gösterilmesinin nedeni; kişinin bu vize ile hiçbir kurumdan ücret alamayacak olması ve devlet yardımlarından faydalanamayacak olmasıdır.

Bu vize başvurusunda yukarıda belirtilen belgelerin dışında uçak bileti, kalınacak yer gibi ayarlamalar yapılmışsa bunlarla ilgili belgelerin de mutlaka dosyaya konması şarttır. Tüm bunların dışında hangi belgelerin başvuru dosyasında olması gerektiğine dair kişisel durumuna göre bilgi almak ve başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçerek başvurularını yapabilirler.

Akademik ziyaret amaçlı İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurunuzu firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde danışmanlarımız size başvuru yapmanız gereken vize türüne ve sizin durumuza göre belirleyecekleri belgelerin listesini vereceklerdir. Ayrıca dosyada belgelerin tercümelerinin yer alması gerekmektedir. Danışmanlarımız belgelerinizin tercümesini firmamızca belirlenen limitler dahilinde olması kaydıyla ekstra bir ücret almadan yaptırıp dosyanıza ekleyeceklerdir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1961 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları