image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi retlerine karşı itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi yani reconsideration application hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Araştırma yapmak üzere akademik ziyaretçi olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak olumsuz sonuç alan kişilerin herhangi bir itiraz hakkı yoktur. Yani idari itiraz ya da itiraz davası hakkı bu vize türünün başvuru sahiplerine tanınan haklardan biri değildir. Ancak bu haklar olmamakla birlikte itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu yani reconsideration application yapılabilmektedir. Vize reddi alındıktan sonra itiraz kapsamlı bir başvuru yapılmak isteniyorsa İngiltere vize ve göçmenlik uzmanlarımızdan destek alınması yararlı olacaktır. Çünkü bu başvurular oldukça karmaşıktır ve bir uzmandan destek almadan başvuru yapmak büyük olasılıkla yine olumsuz bir sonuç alınmasına yol açacaktır. Böyle bir sonuç alma ihtimalini düşürmek isteyen ve başvurusunu profesyonel destek alarak yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Başvuru sahiplerine gönderilen ret mektubunda ret gerekçelerine ek olarak itiraz hakkının olup olmadığı bildirilmektedir. Ret mektubunda kişinin bir itiraz hakkı varsa bu hakkın İdari İtiraz (Administrative Review) veya İtiraz Davası (Appeal) olup olmadığı yani bu hakkın kapsamı da yer alır. Bunun yanında itirazın hangi süre içersinde kullanılması gerektiğine dair bilgi de yer alır. Dolayısıyla firmamızla iletişime geçtiğinizde uzmanlarımıza ret mektubunuzu da iletmeniz danışmanınızın önünüzdeki seçeneklere dair net bilgi verebilmesi için yararlı olacaktır.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi (UK Visas and Immigration), İngiltere vizesi ile ilgili her konuda belirli aralıklarla değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize reddi alması durumunda danışmanlarımızla iletişime geçmeleri güncel bilgileri alabilmeleri ve itiraz haklarını nasıl kullanabileceklerini öğrenebilmeleri açısından faydalı olacaktır. Vize reddi alan kişiler itiraz yapabilme süresi dolmadan firmamız uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını veya itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları ile vize ve göçmenlik başvuruları ile ilgili bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilirsiniz. 2006 yılından günümüze birçok başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1762 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları