image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek olan kişilere 30 güne kadar eğitim görme, çeşitli kurslara katılabilme hakkı tanınmıştır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan akademisyenler, 30 güne kadar İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış bulunan akredite edilmiş eğitimlere katılabilirler. Ancak eğitimin Birleşik Krallık’a yapılacak seyahat için ekstra bir aktivite olması ve esas amaç olmaması şartı bulunmaktadır. İngiltere’ye gitmekteki esas amacı eğitim görmek olan şahısların ise kalacakları süreye göre İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmaları gerekir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü ile alınmak istenen eğitim, tek seferde 30 günlük olarak alınabileceği gibi daha kısa zamanlarda birden fazla eğitim şeklinde de alınabilmektedir. Maksimum 30 gün alınacak eğitim, mutlaka akredite edilmiş bir kurumdan alınmalıdır. Akredite edilmiş kurumların hangileri olduğu ve hangi eğitimlerin alınabileceği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Akademik ziyaret amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu karmaşık başvuru sürecini kolaylaştırmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile başvurularını gerçekleştirebilirler. CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olup başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1730 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları