image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Ziyaret kapsamlı tüm İngiltere vizesi türleri gibi İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi de belgeler toplanıp, tercümeler yapılıp, form doldurulup, gerekli ödemeler yapıldıktan sonra randevu alınarak başvuru yapılan tarihten itibaren 15 iş günü içerisinde açıklanır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapılmasının ardından 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklanmaktadır. İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi de ziyaret kapsamlı bir vize türü olması sebebiyle 15 iş günü içerisinde açıklanır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan vize başvuruları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir. İngiltere Başkonsolosluğu, ziyaret kapsamlı vize başvurularının sonuçlarını normalde 15 iş günü içerisinde açıklamasına rağmen konsolosluğun yoğunluğuna bu süre değişebilmektedir.

Başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu Ekstra Öncelikli Servis veya Öncelikli Servisten faydalanabileceği gibi Dışişleri Bakanlığı’ndan nota alarak da başvuru yapabilirler. Başvuru sahipleri, 5 iş günü içerisinde sonuç almak istiyorlarsa Öncelikli Servis ya da nota, 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servisten faydalanabilir. Konsolosluğun sunmakta olduğu bu servisler ek bir ücret ödenerek satın alınabilmektedir. Nota alınırken ise herhangi bir ücret ödenmez ancak başvuru sahibine kesinlikle 5 gün içerisinde sonuç alınmasının garantisini vermemekte ve yalnızca belirli nitelikleri taşıyan kişilere verilmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olması nedeniyle bir eksiklik ya da hata olmaması için dikkatle başvuru yapılmalıdır. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır.

Vize danışmanlığı hizmetinden yararlanarak başvuru yapmak istiyorsanız, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana vize ve göçmenlik başvurularında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1830 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları