image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, 6 aylığına ya da başvuru sahibinin 6 aydan uzun kalması gereken hallerde en fazla 12 aylığına verilmektedir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerine yapılan başvuruların sonrasında alınan vize 1 yıl içerisinde en fazla 6 aylık İngiltere’de bulunma izni vermektedir. Ancak akademisyenlerin araştırma yapmak üzere başvuru yapılabildikleri İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, ziyaret kapsamlı vizeler içerisinde istisnai bir durumdadır ve gerekli hallerde 12 aylık da verilebilmektedir.

Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu akademisyenlere 6 aylık ya da 12 aylık süre ile iş ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Bu süre bazı durumlarda sadece başvuru sahibinin başvuru formunda beyan ettiği süreye göre de verilebilmektedir. Örneğin; 2 aylık bir süre araştırma yapacağını söyleyen bir akademisyenin vizesi 2 ayla sınırlı olacak şekilde verilebilir. Bu tip bir durumda İngiltere vizesi 6 aylık verilmiş olmasına karşın kişinin 2 ayın sonunda Birleşik Krallık’tan çıkması gerekir. Ancak belirli bir süreyle sınırlı bir vize oldukça istisnai durumlarda verilmekte genellikle 6 aylık vize verilmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bilmelidir ki; İngiltere’nin uygulamakta olduğu vize ve göçmenlik politikaları oldukça sıkıdır ve başvuru prosedürleri oldukça karmaşıktır. Bu nedenle başvuru yaparken İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış bir danışmandan destek almak yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında profesyonel destek almak üzere CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1749 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları