image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne yalnızca Birleşik Krallık’ta araştırma yapacak olan akademisyenler başvuru yapabilmektedir.

Akademik ziyaret yaparken en önemli olan husus seyahatin amacının araştırma yapmak olmasıdır. Başvuru yapacak olan kişinin de akademisyen olması gerekir. Öğrenci değişimi benzeri uygulamalar gibi akademik personel değişim programları ile İngiltere'ye gitmek isteyen akademisyenler de İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne başvurabilirler. Araştırma ve klinik uygulamalarda yer almak isteyen doktor veya dişçiler de bu kapsamda bu İngiltere vizesine başvurabileceklerdir.

Konferans, kongre, seminer vb. etkinliklere katılacak olan akademisyenler ise İngiltere İş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilirler.

Akademik araştırma yapmak amacıyla yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle hata yapma ihtimali oldukça yüksek olan başvurulardır. Bunun mümkün olan en düşük seviyede olmasını sağlamak için ise firmamızdan profesyonel destek alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize başvurularıyla ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2005 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları