image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusu, belgeler tamamlanıp, tercümesi yaptırılıp, harç yatırılıp, form doldurulduktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak yapılabilmektedir.

Birleşik Krallık’a gitmek üzere İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını İngiliz Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapabilmektedir. Türkiye’den yapılan başvurular eskiden İngiliz Konsolosluğuna yapılmasına karşın son yıllarda vize başvuruları, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir. Başvuru merkezleri yalnızca postane gibi belgelerin alınması ve konsolosluğa yönlendirilmesi işlemini yapmaktadır. Danışmanlık vermek, başvuruları değerlendirmek gibi görevleri kesinlikle bulunmamaktadır. Bu nedenle konsoloslukmuş gibi algılanmamalıdır.   

Başvuru için gerekli olan belgelerin tamamlanması, bunların tercümelerinin yapılması ve formun doldurulması işlemleri tamamlanıp ödemeler yapıldıktan sonra Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunur. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerin birinden randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler de verilerek vize başvurusu yapılabilmektedir. Biyometrik bilgiler yüzün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiliz Konsolosluğuna başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak olan İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu karmaşık başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için herhangi bir eksiklik veya hata olmayan bir başvuru yapmak çok önemlidir. Bunu sağlayabilmek için ise uzman vize danışmanlarından profesyonel destek almak oldukça yarar sağlayacaktır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in uzman danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2038 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları