image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında mülakat şartı bulunmamakla birlikte bazı durumlarda İngiliz Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında başvuru sahibinin İngiltere Konsolosluğu’nda mülakata çağırılması gibi bir şart bulunmaz. Buna karşın çok ender durumlarda İngiliz Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir. Bu mülakat daha çok konsolosluğun şüpheli ya da eksik gördüğü evraklar bulunması ya da başvuran kişiyi tanımak istemesi neticesinde mümkün olabilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu ilk kez vize başvurusu yapan kişileri çağırabileceği gibi daha önce İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişilerden de mülakat talep edebilir. Yani daha önceden birçok kez İngiltere vizesi almış kişilerin görüşmeye çağrılmayacağı gibi bir yargı doğru değildir. Bunun yanında İngiliz Konsolosluğu görüşme talep ettiğinde bu durum İngiltere vizesi talebinin reddedileceği şeklinde yorumlanmamalıdır. Çünkü genellikle başvuru dosyasında tam olarak anlaşılamayan bir husus varsa bunu netleştirmek adına başvuru sahibi görüşmeye çağırılmaktadır.

Başvurusunu firmamız danışmanlarıyla yapan başvuru sahipleri mülakata çağırılmaları durumunda uzmanlarımız mülakatta ne tür sorularla karşılaşılabileceğine dair bilgilendirmeler yaparak başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Elbette konsolosluk yetkililerince hangi soruların sorulacağı tam olarak bilinemez ancak çoğunlukla hangi konulara dair soruların sorulduğuna dair destek sağlanacaktır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi ile İngiltere’ye akademik araştırma yapmak üzere gidecek olan kişiler İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek başvurularını yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirler. 2006’dan bu yana hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1790 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları