image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında aranan şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi, bir akademisyen İngiltere’de 6 ile 12 ay arasında araştırma yapabilsin diye verilmekte olan bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür. Bu vize ile ücret alarak kesinlikle çalışılamamaktadır. Ayrıca akademik görev harici başka bir iş de yapılamaz.

Bu İngiltere vizesi türünde Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi türlerinde olduğu gibi İngilizce dil şartının sağlanıp sağlanmadığına bakılmamaktadır. İngiltere iş/çalışma vizesi, İngiltere öğrenci vizesi ve İngiltere yerleşim/evlilik vizesi kategorilerinde mutlaka sağlanması gereken İngilizce dil şartı, hiçbir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü için aranmadığı gibi akademik ziyaretçilerde de aranmamaktadır.

Akademik ziyaret amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olup başvuru sürecinde hata yapma riskinin oldukça yüksek olduğu başvurulardır. Herhangi bir hata veya eksiklik halinde ise vize reddi kararı ile karşı karşıya kalınabilir. Böyle bir durumda kalmamak için başvuru sahipleri profesyonel vize danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile 2006’dan bu yana hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1960 defa görüntülendi

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları