image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, tüm vize türlerinde olduğu üzere ispatlanması gereken bazı durumlara sahiptir ve vize almak isteniyorsa bu durumlar belgelenmelidir.

Evli çiftlerin yapacağı İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için öncelikle başvuru sahibinin evli olduğunu evlilik cüzdanı gibi resmi bir belge ile gösterebilmesi gerekir. Bunun yanında evliliğin gerçek bir evlilik olduğunun ispatı da çok önemlidir. Evliliğin gerçek bir evlilik olması ispatlanması zor bir durum olduğu için bu vize başvuruları oldukça zorlu başvurulardır. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine uzmanlarımız bu şartların nasıl ve hangi belgeler ile sağlanabileceğine dair profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere’de sürekli oturum iznine ya da İngiltere vatandaşlığına sahip olan eşin İngiltere’ye yerleşmek üzere gelecek olan eşinin masraflarını karşılayabilecek düzeyde maddi yeterliliğe sahip olduğunu gösterebilmesi gereklidir. Bu yeterlilik şartı, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularında İngiltere’ye gelecek olan eş için yıllık en az £18.600.00 gösterilerek sağlanabilmektedir. Maddi yeterlilik şartının hangi belgelerle ve nasıl sağlanabileceğine dair detaylı bilgi için CSS & Co Legal Services ile irtibata geçtiğinize bu karmaşık başvurulardan vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek alabilirsiniz.

Maddi yeterlilik, evliliğin gerçekliği durumlarının dışında Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapabilmek ve olumlu sonuç alabilmek için İngiltere’ye gidecek olan eşin IELTS Life Skills sınav belgesini de dosyasına eklemesi gerekir. Bu sınav yalnızca yerleşim kapsamlı vize başvuruları için tasarlanmıştır ve yalnızca kişinin İngiltere’de iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilip bilmediğini saptamaktadır. O nedenle de standart IELTS sınavının aksine yalnızca dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan bir sınavdır.

Bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için başvuru sahibi ile İngiltere’de bulunan eşin 18 yaşının üstünde olması da şarttır. Bu yaşın altında olup evli olan çiftler 18 yaşını doldurmadan yerleşim kapsamlı bir vize başvurusu gerçekleştiremez.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi türüne başvuru yaparken hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2706 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları