image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesine İngiltere’de sürekli oturum izniyle ya da İngiltere vatandaşlığı ile bulunan eşinin yanına yerleşmek amacı taşıyan kişiler başvuru yapabilir.

Her İngiltere vizesi başvurusunun kendine özgü şartları bulunmaktadır. Örneğin; Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yalnızca İngiltere’deki eşin yanına yerleşebilmek amacıyla yapılabilmektedir. Bunun için de İngiltere’deki eşin sürekli oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olması şartı bulunur. Buna ek olarak başvuruda maddi yeterlilik, İngilizce dil yeterliliği, yaş sınırı gibi şartlar da bulunmaktadır. Bu şartları ve amacı sağlayan evli çiftler bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesine başvuru yapabilir. Burada belirtilmiş olan şartların en az hangi düzeyde olması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiliz Konsolosluğuna İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla dosyanın tamamlanması ve teslimi ile yapılabilen İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıdadır. Titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak hatasız başvuru yapmak ve bu sayede olumlu sonuç alabilmek için oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2122 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları