image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu esnasında biyometrik bilgilerin verilmesi gerekir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda da tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebilen başvuru dosyası ile birlikte başvuru esnasında biyometrik bilgilerin verilemesi de şarttır. Bu bilgilerin verilmesi geçerli bir başvuru yapabilmek için oldukça gereklidir. Biyometrik kayıtlar, sağ ve sol el olmak üzere 10 adet parmaktan alınan parmak izleri ile kişinin dijital bir fotoğrafından oluşur.

Biyometrik bilgilerden biri olan fotoğraf çekilirken kişinin yüzünde gözlük, peçe, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar olmamalıdır. Buna ek olarak başında şapka, örtü vb. de bulundurulmamalıdır. Yalnızca başörtüsü geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa başörtülü fotoğraf çektirilebilmesi mümkündür. Fotoğraf çekilmeden önce, başvuru sahibinin yüzünde var olan yara izleri, kesikler gibi yüzünde sabit bir iz gibi algılanabilecek ama aslında geçici olan tüm izlerin iyileşmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Biyometrik kayıtlardan parmak izleri de yine İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınır. Bu işlem için mürekkep kullanılmaz. Ancak fotoğraf alınırken de olduğu üzere bu işlemden önce de kişinin parmağında herhangi bir geçici süsleme, kına, boya vs. olmamasına özen gösteriniz. Geçerli bir başvuru yapabilmek için bu kurallara mutlaka uyulması gerekmektedir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu esnasında biyometrik kayıtların verilmesi toplamda 10 dakika sürmektedir. Bu noktada unutulmamalıdır ki; vize başvurusunda bulunan kişilerin bu bilgilerini vermesi, başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle de bu bilgiler verilmedikçe kişinin başvurusu işleme konulamaz.

İngiltere vizesi başvuruları, olumlu sonuç almanın oldukça zor ve karmaşık prosedürlere sahip olan vize başvurularıdır. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak ve hatasız bir başvuru dosyası ile başvurmak oldukça önem taşır. Vize başvurusunu CSS Legal danışmanlarıyla yapmak başvuru sahiplerine en karmaşık vize başvuruları olan yerleşim kapsamlı bu vize başvurularının oldukça kolaylaşmasını sağlayacaktır. Uzmanlarımız başvuru sahiplerine her türlü vize işlemi sırasında yardımcı olacağı için kişilerin olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak üzere titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmalarını da sağlayacaklardır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1956 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları