image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu yapacak evli çiftler bilmelidirler ki; mutlaka sağlanması gereken şartlar içerisinde İngilizce dil şartı da bulunmaktadır.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda da tüm vize başvurularında olduğu üzere sağlanması gereken birtakım şartlar bulunur. Bu şartlardan biri de İngilizce dil şartıdır. Bu yerleşim kapsamlı vizenin başvuruları için İngilizce şartının sağlandığı mutlaka belgelenmelidir. Bunun için de başvuru yapacak olan eşin IELTS Life Skills belgesini başvuru dosyasına mutlaka koyması gerekir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan İngiltere’de süresiz oturum sahipleri veya İngiliz vatandaşlarının eşleri 2010’dan bu yana İngilizce sınavına girmek ve A1 düzeyinde başarılı sonuç almak zorundadır. Bu şart, IELTS, TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan herhangi bir sınav ile sağlayabiliyordu. 2015 yılında ise değişiklik yapılarak yerleşim kapsamlı vize başvurularında yalnızca IELTS Life Skills sınavının kabul edileceği bildirilmiştir. Başvuru sahiplerinin bu sınavdan iletişim kurabilecek seviyede İngilizce bildiklerini gösteren bir belge almaları gerektiği belirtilmiştir.

IELTS Life Skills, standart IELTS sınavlarından farklı olarak sadece dinleme ve  konuşma bölümlerinden oluşan bir sınavdır. Sınavın süresi, standart IELTS sınavına göre çok daha kısadır. Sınav sonuçlarının genellikle maksimum 6 gün içerisinde belli olacağı belirtilmektedir. Ayrıca sınav sonuçları başarılı ve başarısız olmak üzere iki şekilde sonuçlanır. Başarısız olan adaylar sınava tekrar girebilirken, başarılı olanlar ise aynı seviyede 2 yıl içerisinde tekrar sınava giremezler.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvururken karşılanması gereken tüm şartlar hakkında ve hangi belgelerin başvuruda sunulması gerektiği ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve hatasız bir başvuru gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2428 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları