image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İlk başvuruda 33 ay süre ile verilen Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’nin süresinin dolması ile vize süresi İngiltere’den uzatılabilir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, süresi bitince İngiltere’den uzatma yapılabilen yerleşim kapsamlı bir vize türüdür.  Bu vizeye başvuran kişilerin başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahiplerine ilk olarak 33 aylık geçici oturum izni niteliğinde bir vize verilmektedir. Bu yerleşim kapsamlı vize ile İngiltere’ye gidildikten sonra 33 ay dolmadan uzatma başvurusu yapılarak İngiltere’den uzatılabilmektedir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere 30 ay süreli bir geçici oturum izni daha verilecektir. Uzatmalarla birlikte toplamda 5 yılı tamamlayan kişiler sürekli oturum iznine başvuru yapabilir ve bu hakkı kazanabilir. Sürekli oturum alındıktan sonra başvuru sahiplerinin vize uzatma başvurusu yapmasına gerek kalmayacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının karmaşık prosedürlere sahip olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu bağlamda vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını, titizlikle bir başvuru dosyasının hazırlanmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınması ihtimalinin arttırılabilmesini sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2065 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları