image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi için İngilizce Dil Sınavları

İngiltere evlilik/yerleşim vizesine başvuracak olan başvuru sahiplerinde talep edilen İngilizce dil sınavı IELTS LIFE SKILLS sınavıdır ve 6 Nisan 2015’ten bu yana yerleşim başvurularında yalnızca bu sınav kabul edilmektedir.

yerleşim için dil sınavları

IELTS LIFE SKILLS sınavı yalnızca İngiltere evlilik/yerleşim vizesi türleri için oluşturulmuş bir sınavdır. İngiltere evlilik/yerleşim vizesi türlerinden olan Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi gibi yerleşim kapsamlı vize türlerine başvuracak olan kişiler bu sınava girmelidir.

IELTS LIFE SKILLS sınavı Genel IELTS ve Akademik IELTS sınavlarından farklı olarak sadece iki bölümden oluşmaktadır; dinleme ve konuşma. Yani genel olarak kolay bir sınavdır denilebilir. Bu sınav, kişinin günlük konuşma İngilizce seviyesini ölçer. Temel İngilizce bilgisi bu sınavı geçmek için yeterli olacaktır.

Dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan IELTS LIFE SKILLS sınavında bu iki bölüm arasında bir mola yoktur. Sınav formatı gereği bir kişi sınav görevlisi iki kişi de sınava giren adaylardan oluşur.  Sınav görevlisi her iki adayı da değerlendirmeye alır. Sınava giren adayların zaman zaman birbirleriyle iletişime geçmesi sınav görevlisi tarafından istenebilir. Adaylar verecekleri cevaplarla ilgili not tutabilir. Sınav görevlisi bu notları değerlendirmez. Yalnızca konuşma ve dinleme yeterliliğini değerlendirir. Herhangi bir sınav adayının performansı öbür adayın performansını hiçbir şekilde etkilememektedir. Adaylar, şu kriterler baz alınarak değerlendirilir:

1- Edinilen Bilgiler

2- İletilen Bilgiler

3- Konuşma ve İletişim

 4-Tartışmalara Katılım

Temel olarak iki bölümden oluşan bu sınavın ilk aşamasında sorulan sorulara cevap vermeniz beklenir. İkinci aşamada ise dinlediğini anlama dolayısıyla dinlemeyle beraber konuşma da aynı zamanda test edilir.

Sınavda iki tane sınav adayının olmasının asıl sebebi;  sınav adaylarının başkalarıyla iletişime geçerken İngilizcelerini  nasıl  kullandıklarını görmek ve değerlendirmektir.

Bu sınavın dışında IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS) sınavı veya Trinity College London’ın yaptığı sınavın dinleme ve konuşma bölümlerinden A1 puan alınarak da yerleşim başvurularında İngilizce dil şartı sağlanabilmektedir. İngiltere’den yapılan uzatma başvurularında ise bu sınavların birinden A2 düzeyinde İngilizce bilindiğini gösteren belgenin başvuruda bulunması gerekir.

Başvuru yapılacak yerleşim vizesi türleri ve İngilizce de dâhil olmak üzere sağlanması gereken tüm şartlara dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilir ve İngiltere vizesi başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8175 defa görüntülendi