image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru yapabilmek için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girmek gerekmemekte, İngiltere’de 5 yıl bulunduktan sonra sürekli oturum başvurusu için bu sınavın sonucunun olması gerekmektedir.

İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip ya da İngiliz vatandaşı olarak bulunan eşinin yanına gidecek olan kişilerin başvuru yapabildiği Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınav sonucu gerekmemektedir.

İlk başvurusu sonucu 33 aylık geçici oturum izni alan başvuru sahibi vize süresini İngiltere içinden başvuru yaparak uzatabilecektir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere 30 aylık bir geçici oturum izni daha verilmektedir. Uzatmalarla birlikte yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi ile İngiltere’de toplamda 5 yıl kalındıktan sonra sürekli oturum başvurusu yapılabilir. Sürekli oturum alındıktan sonra tekrar uzatma başvurusu yapılmasına gerek kalmayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, bu başvuruyu yapabilmek için başvuru sahibinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını geçmesi gerekir. Yani gelir şartı ve birlikte yaşama şartına ilave olarak sürekli oturum alabilmek için bu testin de geçilmesi gereklidir.

Başvuru yapılacak olan vize türünü belirlemek ve bu işlemlerini gerçekleştirmek hususlarında sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek danışmanlık alabilirler. CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak İngiltere vizesi başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacağı için oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2136 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları