image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere’de süresiz oturum izniyle ya da İngiltere vatandaşı olarak bulunan eşinin yanına yerleşmek amacıyla Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuracak olan kişilerin vize alabilmek için başvuru prosedürüne uyması gerekir.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru yapmak ve olumlu sonuç almak isteyen eşler İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan vize başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapmalıdır. Aksi takdirde vize reddi ile karşılaşılabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularında izlenmesi gereken ilk prosedürel işlem başvuru sahibinin bir pasaportu bulunmuyorsa pasaport çıkartmasıdır. Pasaport çıkartmak en temel işlem olmasına karşın bazı başvurularda başvuru sahipleri bir pasaport temin etmeyi unutabilmektedir. Bazen de başvuru yapacak olan kişiler bir pasaportları olmasına karşın başvuruda İngiltere Vize Başvuru Merkezine sunmayı unutabilmektedir. Bu hususlara dikkat edilerek başvuru yapılması yararlı olacaktır.

Diğer bir önemli prosedür ise başvuru yapılacak vize türünün doğru belirlenmesi ve dolayısıyla başvuru formunun doğru şekilde doldurulabilmesidir. Bununla birlikte kişinin başvuru yapacağı vizenin şartlarını karşılayabildiğini belgeleyebilmesi için bir başvuru dosyası hazırlanması gerekir. Başvuru dosyasına konacak belgelerin tercümeleri de dosyada yer almalıdır. Danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere konsolosluğa gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden danışmanınız tarafından alınan randevuda başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilerek başvuru gerçekleştirilir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ile yüzünün fotoğrafından oluşmaktadır.

Başvuru sahipleri, İngiltere’ye yerleşmek amacıyla yapacakları Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunu nasıl yapacakları hakkında detaylı bilgi almak üzere CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler. Unutulmamalıdır ki; İngiltere vizesi başvurularını değerlendiren vize memurları yanlış başvuru yapmaktan kaynaklı olarak da başvuru sahiplerine vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle vize başvurusunu CSS Legal ile iletişime geçerek yaptığınızda vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlanacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2990 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları