image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra alınan referans numarası başvuruda sunularak İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür.

Evli çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi İngiltere’de İngiltere vatandaşlığı veya sürekli oturum izni sahibi olan kişilerin eşleri İngiltere’ye yerleşim amaçlı gitmek istediklerinde başvuru yapabilecekleri bir İngiltere vizesi türüdür. Bu yerleşim kapsamlı vize türü ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödenmelidir. Bu sağlık harcı ödendikten sonra alınan referans numarasının başvuruda sunularak İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür.

İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler. Yani Evli çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi alan başvuru sahipleri bu ücretlerden muaf tutularak, bir İngiltere vatandaşı gibi muamele görebilecektir.

Vize alabilen başvuru sahipleri İngiltere’ye gittiğinde en kısa zamanda bir pratisyen doktora (GP) kaydolmalıdır. Bir pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsizdir. İngiltere’deki pratisyen doktorlar Türkiye’deki aile hekimleri gibi düşünülebilir. Yerleşim amaçlı İngiltere’ye giden kişiler ikamete ve adrese ilişkin belgeler, pasaport gibi belgeleri alarak  çalışma saatlerinde en yakın doktorun muayenehanesine giderek kayıtlarını yaptırabilirler. Bu kaydın yaptırılmasının ardından posta yoluyla kişiye NHS numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı gönderilir.

2006’dan bu yana hizmet sunan CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2059 defa görüntülendi

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları