image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Ankara Antlaşması Vizesi’ne yapılan ilk başvuru sonrasında verilen vize süresi 1 yıldır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan başvuru sahiplerinden başvurusu ikna edici bulunanlara verilen ilk vize 1 yıl olacaktır. Bu 1 yıllık geçici oturum izni bitmeden Birleşik Krallık’tan uzatma başvurusu yapılarak 3 yıllık bir geçici oturum izni daha alınabilir. Verilecek olan uzatma süresi 3 yıllık olabileceği gibi başvuru sahibinin başvuru dosyasının yeterli olmaması durumunda ise daha kısa süreli de olabilecektir.

Uzatmalarla beraber İngiltere’de toplamda 4 yıl Ankara Anlaşması kapsamında yaşayan kişiler süresiz oturum izni başvurusu yapabilmektedir. Bu izni aldıktan 1 yıl sonra yani İngiltere’de geçirilen 5 yıldan sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilir. Süresiz oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı başvuruları için başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları oldukça detaylı hazırlık gerektiren ve tüm belgelerin titizlikle hazırlanması gereken İngiltere vizesi başvurularından birisidir. CSS & Co Legal Services uzmanları ile birlikte hazırlanacak bir başvuru dosyası ile başvuru sahibinin şartları da yeterliyse vize alma şansı yükselecektir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin dosyaları değerlendirmeye alınmadan önce belgelerinin uzmanlarımız tarafından incelenmesi yararlı olacaktır. Bu sayede eksik ve hataların tespiti ve giderilmesi sağlanarak iyi bir başvuru dosyası ile başvuru yapılabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3160 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları